Gdzie wykorzystuje się krzesła przemysłowe?

Krzesła przemysłowe są produktem, które z uwagi na przeznaczenie musi spełniać odpowiednie kryteria. Są to krzesła przeznaczone do pracy, której zakres jest szeroki. Obejmuje on przemysł, laboratoria, biura, magazyny, hale produkcyjne itp. W zależności od miejsca przeznaczenia do produkcji są używane odpowiednie materiały i surowce. Innych parametrów wymagają krzesła do czystych pomieszczeń, a innych np. wymagające dużej wytrzymałości.

Jakie cechy powinny posiadać krzesła ze szczególnym przeznaczeniem?

Zawsze należy dobierać meble i inne sprzęty do danego pomieszczenia. Jeżeli chodzi o krzesła przemysłowe bez względu na przeznaczenie muszą być one niezawodne. To nie jest dodatkowy atut, ale niezbędny wymóg. Jedynie zastosowanie najwyższej jakości materiałów pozwala zapewnić produktom pożądaną jakość. Jest ona niezbędna wszędzie tam, gdzie panują specyficzne warunki użytkowania. Wszelkie hale produkcyjne, gdzie w trakcie pracy dochodzi do kontaktu z różnymi maziami, olejami, smarami muszą być zaopatrzone w krzesła, które łatwo można wyczyścić i są one odporne na trwałe uszkodzenia struktury. Materiał z którego są wykonane musi być przede wszystkim wytrzymały, tak na zabrudzenia jak i czyszczenie. Ponadto krzesła w zakładach produkcyjnych powinny mieć solidną i stabilną konstrukcję, tak aby spełniać wszelkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Bez względu na rodzaj pomieszczenia w którym użytkowane będą krzesła przemysłowe, każde powinno mieć regulację siedziska i oparcia. W pracy codziennie obserwujemy powtarzalność ruchów dlatego tak ważne jest, aby czynności były odpowiednio skoordynowane z ergonomią danego siedziska.

Rodzaje udogodnień.

Wybierając krzesła przemysłowe możemy wybierać wśród różnych rodzajów udogodnień. Dostępne są krzesła posiadające: regulowaną wysokość siedziska – istotne dla osób wysokich, a także bardzo niskich; regulowanie nachylenia i głębokości siedziska, regulowanie długości oparcia, a regulowanie wagi. Większość krzeseł dla lepszej mobilności posiada funkcję obrotową. Kółeczka dzięki którym krzesła przesuwają się płynnie również są już standardem. W zależności ile czasu pracownik będzie spędzał na danym krześle, należy rozważyć montaż podłokietników. W przypadku wielu godzin spędzanych w pozycji siedzącej, jest wybawieniem dla kręgosłupa. Szczególnie, gdy podłokietniki mają funkcje regulacji.  Podobny skutek przyniesie podnóżek. Materiały z jakich wykonane są krzesła zależą oczywiście od przeznaczenia finalnego. 

Z jakich tkanin można wykonać siedziska?

Bardzo typowym przy produkcji krzeseł przemysłowych materiałem jest pianka poliuretanowa. Nadaje się ona do wszelkiego rodzaju taboretów, krzeseł na halach, które muszą być odporne na wysokie zabrudzenia. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest duży kontakt ze smarami, farbami, olejami itp. Łatwo się ją czyści, a struktura jest odporna na uszkodzenia. Podobne właściwości ma sztuczna skóra. Jest to stosunkowo nowy materiał, ale bardzo praktyczny, którego odporność jest niezwykle wysoka. Krzesło, które jest zrobione przy użyciu sztucznej skóry nie przepuszcza żrących substancji, nie nasiąka olejem, łatwo można go wyczyścić. Cechy te nie zmniejszają jego walorów estetycznych i wygody użytkowania. Oprócz warsztatów, hal itp. sztucznej skóry używa się również do produkcji krzeseł, które muszą spełniać normy w tzw. „pomieszczeniach czystych”. Głównym odbiorcą takich krzeseł są laboratoria. 

Ponadto krzesła przemysłowe można produkować z oddychających tkanin, czy bardziej nowoczesnych materiałów przyszłości.